Αγαπητοί γονείς,

Σας ενημερώνουμε ότι:

• Την Πέμπτη 14 Δεκεμβρίου 2023 θα γίνει η φωτογράφιση όλων των μαθητών του σχολείου.
  • Την Παρασκευή 15 Δεκεμβρίου 2023 στις 13:30 μ.μ. θα γίνει η επίδοση των Ελέγχων Προόδου A΄ τριμήνου των μαθητών/τριών του σχολείου για το σχολικό έτος 2023 – 2024 από τον /την εκπαιδευτικό του τμήματος στην αντίστοιχη αίθουσα. Για τις Α΄ και Β΄ τάξεις θα υπάρξει μόνο προφορική περιγραφική αξιολόγηση.

Σας υπενθυμίζουμε ότι το πρόγραμμα των ολοήμερων τμημάτων θα τηρηθεί κανονικά και θα ξεκινήσει η διαδικασία επίδοσης των ελέγχων, αφού πρώτα αποχωρήσουν οι μαθητές/τριες που δεν παραμένουν στο Ολοήμερο. Η παραμονή όλων των παιδιών στο χώρο του σχολείου εγκυμονεί πολλούς κινδύνους και παρεμποδίζει την επικοινωνία των γονέων με τους δασκάλους. Στο χώρο του σχολείου θα παραμείνουν μόνο τα παιδιά του Ολοήμερου. Αν κάποιος γονέας παιδιού του ολοήμερου επιθυμεί να πάρει το παιδί του νωρίτερα, μπορεί να το πράξει κατόπιν συνεννόησης με τον υπεύθυνο εκπαιδευτικό. Η παρουσία όλων σας κρίνεται απαραίτητη και θα σας παρακαλούσαμε να είστε συνεπείς στην ώρα προσέλευσης.

• Την Τετάρτη 20 Δεκεμβρίου 2023 στις 18:30 μ.μ. θα γίνει η χριστουγεννιάτικη γιορτή από τους μαθητές των Α’ και Β’  τάξεων.
  • Την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2023 το πρώτο δίωρο θα πραγματοποιηθεί ο εκκλησιασμός όλων των μαθητών του σχολείου. Όσοι μαθητές/τριες έχουν πάρει απαλλαγή από το μάθημα των Θρησκευτικών και δεν επιθυμούν να εκκλησιαστούν, θα έρθουν στο σχολείο την 3η διδακτική ώρα.

Από την Δ/νση του Σχολείου